1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI !

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI !

Ereğli`de rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 17 yaşındaki zihinsel engelli kızın yapılan testlerinde hamile olduğu ortaya çıktı.


 Ereğli'de rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 17 yaşındaki zihinsel engelli kızın yapılan testlerinde hamile olduğu ortaya çıktı. 


İddiaya göre 17 yaşındaki M.A., rahatsızlanması üzerine özel hastaneye kaldırıldı. Burada tetkikleri yapılan ve zihinsel engelli olduğu öğrenilen M.A. nın 7 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Aile bireylerinin şikâyeti üzerine M.A.’nın ifadesinde kendisinin köyde olduğu günlerde yine iddiaya göre yaklaşık 8 ay önce G.A. nın kendisine zorla sahip olduğunu ve bunu ailesine söyleyemediğini ifade ettiği öğrenildi. 
M.A. ifadesinde, babasının işte olduğunu, annesinin ise evde olduğu sırada G.A. nın kendisini çağırdığını vücudunun her yerine dokunduğunu ve kendisine zorla sahip olduğunu, bağırmaması için ağzını tuttuğunu ve “Kimse bilmeyecek” diyerek korkutması üzerine durumu ailesine söyleyemediğini öğrenildi. 
ZANLI GÖZLATINA ALINDI…
Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Uzman Psikoloğu eşliğinde alınan M.A. nın ifadesi üzerine, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen G.A. gözaltına alındı. 
ADLİYEYE ÇIKTILAR… GENÇ KIZDAN YENİ SUÇLAMA…
Karakolda alınan ifadelerin ardından M.A. ve olayı gerçekleştirdiği iddia edilen G.A, adliyeye sevk edildi. Savcılık makamında ifadesi alınan M.A., ifadesi sırasında yeni bir iddia da daha bulundu. Köy muhtarının da kendisi ile ilişkiye girdiğini iddia eden M.A. nın bu ifadesiğnden sonra köy muhtarının da ifadesine başvurulduğu öğrenildi. 
DNA TESTİ ÇOCUĞUN BABASINI TESPİT EDECEK…
Diğer yandan 17 yaşında hamile kalan ve zihinsel engelli olduğu bilinen M.A.  nın çocuğunun babasının yapılacak  olan DNA testinin ardından belli olacağı, bu süreçte de olayda isimleri geçen G.A. ve köy muhtarının da serbest bırakıldığı öğrenildi.


gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın