BAYRAM ÖNCESİ TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

BAYRAM ÖNCESİ TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Kurban Bayramı öncesi 57 mezarlıkta temizlik çalışmaları başlatıldı.


Kdz. Ereğli’de Kasım ayında yaşanan büyük afet sonrası zarar gören mezarlıklarda bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı, Kurban Bayramı öncesi 57 mezarlıkta temizlik çalışmaları başlatıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Tayfun Özcan, Kurban Bayramı öncesi şehir genelindeki 57 mezarlıkta tırpan çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Kasım ayında yaşanan büyük felaketin mezarlıklardaki izlerini sildiklerini anlatan Özcan şunları söyledi;

“Yaşadığımız büyük afet sonrası özellikle Şehir Mezarlığı ve Kestaneci Mezarlığı’nda devrilen ağaçlar nedeniyle çok sayıda mezarda hasar oluştu. Felaketin ardından Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatıyla tüm ekiplerimizde bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Müdürlüğümüzdeki bay, bayan gassal, cenaze aracı şoförleri, mezarlık işçileri, memurlar ve tüm personel el birliğiyle devrilen ağaçları ve ağaçların köklerini kaldırdık, onarım işlerini yaptık. Kestaneci Mezarlığı’nın bir bölümünde çalışmamız sürüyor. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle 57 mezarlıkta ayrıca tırpan ve temizlik çalışmalarına başladık. Şuanda 30 mezarlıkta işimiz bitti, bayrama kadar tüm mezarlıkların temizliğini yapmış olacağız.”


gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın