BOZHANE LİMANINDA TADİLAT BAŞLADI

BOZHANE LİMANINDA TADİLAT BAŞLADI

Bozhane Limanı’nda tadilat çalışmaları başladı.


Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli için çok önemli olan Bozhane Limanı’nda tadilat çalışmalarının başladığını açıkladı. 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyenin sahada sürdürdüğü çalışmaları yerinde denetledi.

Beraberinde başkan yardımcıları, daire müdürleri ve ilgili teknik ekiple yapılan çalışmaları yerinde görerek brifing alan Başkan Posbıyık, Ereğli için çok önemli olan Bozhane Limanı’nda tadilat çalışmalarının başladığını açıkladı.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Bozhane Limanı, Ereğli için çok önemli bir liman. Gelir bakımından da çok önemli. Sadece benim belediye başkanlığı olduğum dönem için değil, sonraki yıllar boyu biz belediyeden ayrıldıktan sonra da en önemli gelirlerinden biri. Bu işin üzerine çok duruyoruz. Tabii ki bizden önceki dönemde yapılan bir takım hatalar yüzünden burayı terk etmek zorunda kaldık ama biz göreve gelir gelmez yeniden bu işi canlandırdık. Gerekli mevzuat hizmetlerini yerine getirdik, parasal yönden harçları yatırdık. Tabi ki sadece bunla kalmayıp Ulaştırma Bakanlığı’na ulaşmamız lazımdı. Sağ olsun Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt bize ön ayak oldu, bakan beyle bizi buluşturdu ve konuyu anlattıktan sonra bizlere yardım etme kararı verdiler. Burada Saffet beyin çok büyük payı var onu unutamam. Kararın üzerine burayı ihale etmemiz gerekiyordu, çünkü yılların sonunda çökmeler göçmeler yaşanmış, zeminde kum dolmaları başlamış, bunların halledilmesi için buranın güçlendirilmesi gerekiyordu. Bir ajans tuttuk proje ajansı, onlarla anlaştık ve bakanlığın emrettiği şekilde ihaleye çıktık. Yaklaşık kdv dahil 88 milyon TL’ye sadece iskelenin kazıkları, yapımı, derinleştirmesi şeklinde çalışmalar için ihaleyi yaptık. Tam da 19 Kasım felaketinden sonra sahilimizin, mezarlıklarımızın, plajlarımızın berbat olduğu, çok masraflarımızın olduğu bir dönemde, -çok fazla yardım da gelmediği için para yönünden- çok büyük sıkıntılar içerisinde olmamıza rağmen her türlü fedakârlığı yaptık. Liman Ereğli halkı için çok önemli, gelir bakımından çok önemli düşüncesiyle 88 milyon TL kdv dahil burayı ihale ettik. Çalışmalar başladı, gayet iyi gidiyor. İnşallah en kısa zamanda hayırlısıyla burayı bitirip hizmete açmak istiyoruz. Bizim arkadaşlarımız da müteahhitlerle birlikte el ele vererek en kısa zamanda neticeyi almak için büyük bir gayret içerisinde çalışıyorlar. Hayırlı olsun diyorum Ereğli’ye…”

BOZHANE LİMANINDA TADİLAT BAŞLADI

Bozhane Limanı’nda tadilat çalışmaları başladı.


gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın