SESLİ 2029 İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SESLİ 2029 İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Murat Sesli 2029 için Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.


Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, belediye meclis üyesi ve meclis üyesi adayları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Sesli burada yaptığı konuşmada 2029 yılında yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adayı olacağını açıkladı.


Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediyesi meclis üyesi seçilen ve aday olan ekibiyle Gülüç’te bulunan Grand Ahos Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. 
Seçimlerde tüm olumsuz koşullara rağmen iyi oy aldıklarını ve Kdz. Ereğli halkının kendisine verdiği mesajı anladığını belirten Sesli, 2029 yılında yapılacak yerel seçimlerinde Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Kendisine oy veren vermeyen tüm Kdz. Ereğli halkına ve tüm ekibine teşekkür eden Sesli konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Türkiye’de ve belki dünyada eşi benzeri olmayan bir adaylık sürecinden geçtik. Çok zor olacağını biliyorduk. Büyük bir cesaret örneği göstererek sizlerle birlikte seçim sürecine girdik. Sizlerde bize inandınız ve beraber olduk. İki tane Murat Sesli büyük bir risk ve aynı zamanda büyük bir cesaret örneğiydi. Aldığımız oylar şahsi oylarımız değil, seçimde bizimle çalışan siz meclis üyesi adaylarımız olmak üzere tüm gönüllülerimizin oylarıdır. Bizimle gece gündüz demeden neredeyse 18-20 saat çalışan arkadaşlarımız oldu.

Bu seçimin elbette kazananı ve kaybedeni olacaktır. Ama bu seçimin kaybedeni kesinlikle biz değiliz. Kaybeden taraf belli. Biz bu seçimle birlikte 2029 yılının yatırımını yapmış olduk. Seçim bittikten bir gün sonra açıklamıştım; bir seçim biter diğer seçim başlar. Buradan bir kez daha söylüyorum, ben 2029 yılında yapılacak yerel seçimlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayıyım. Bak aday adayı demiyorum, ben belediye başkan adayıyım. Zaten siyasi yasağım kalkıyor. 2029 seçimlerine de kendi ismimle girebiliyorum. Ben çıktığım yolda benimle yürüyen ekibimden hiç kimseyle yollarımız ayırmam. Ekibimize her siyasi partiden arkadaşımız geldi, bizimle canla başla çalıştılar.

Birbirimize inandık, güvendik ve olağanüstü bir çalışma ortaya koyduk. Biz 2029’un temellerini sağlam attık. Benimle birlikte bundan sonrada yol yürümek isteyen arkadaşlarıma da kapım her zaman açıktır. Benim hedefim belli. Belediye başkanlığı dışında hiçbir yere aday değilim, başka hiçbir hedefimde yok. Hedefim tek, Kdz. Ereğli’ye belediye başkanı olmak. Bunun için ben çalışmalarıma seçimin bittiği gün yeniden başladım. Seçim sonuçlarını değerlendirdik ve halkımızın bize verdiği mesajı da aldık ve kabul ettik. Halkımız bize ‘Biz seni çok seviyoruz ama kendi isminle aday ol, gel’ dedi. Biz bu mesajı aldık. Seçim boyunca hemen hemen 50 bin eve girdik, seçmenlerimizin tamamıyla bir şekilde temas kurduk, projelerimizi ve kendimizi anlatmaya çalıştık. Şuna inanın; Kdz. Ereğli’de en iyi seçim kampanyasını biz yürüttük. Gerek meclis üyesi adayı listemiz, gerek projelerimiz, gerek seçim sürecinde kullandığımız sloganlarımız, gerek sosyal medya ve gerekse basınımızla iletişim noktasında en iyi çalışmayı biz yaptık. Tüm olumsuz şartlara rağmen aldığımız oy büyük bir oydur. Ben buradan bir kez daha bize oy veren, vermeyen tüm Kdz. Ereğli halkına çok teşekkür ediyorum. Bizimle gece gündüz demeden mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı gezen başta siz meclis üyesi adaylarımız olmak üzere, tüm gönüllü arkadaşlarımıza, teşkilatımıza, basınımıza teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de sosyal medya ekibimize etmek istiyorum. Biz ne yaptıysak diğer adaylar 2-3 gün sonra bizim yaptıklarımızı taklit etmeye çalıştılar. Projelerimizin hazırlanmasında büyük emekleri olan teknik ekibime, basın ve sosyal medyadan sorumlu ekibimize de teşekkür ediyorum.”
Başkan Sesli konuşmasının ardından belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları ile seçim sürecinde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmeler ile yapılan eksiklerle ilgili istişare yaptı. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın