SİZ OLSANIZ BU İLÇEYİ İL YAPMAZMISINIZ ?

SİZ OLSANIZ BU İLÇEYİ İL YAPMAZMISINIZ ?

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık `dan İl açıklaması.


Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  Kdz.Ereğli’nin 103. Kurtuluş gününde özel Gazi Alemdar Gemisi ve kahraman mürettebatı ile ilk deniz şehidi Recep Kahya’nın destansı hikayesinin tiyatral bir biçimde anlatıldığı epik dramatik dans gösterisi sonrası yaptığı konuşmada,  “Kdz.Ereğli’nin il olduğunu görmeden ölürsem gözlerin açık giderim”dedi.

Posbıyık; “Burası Kdz.Ereğli. Batı Karadenizin incisi ilçemiz. Burada kültür var, sanat var, her şeyimiz var. Siz olsanız bu güzel ilçeyi il yapmaz mısınız? MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli bize büyük bir müjde verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından çalışma başlatıldı. Bu müjde hepimizi heyecanlandırdı. Bunun için kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu müjde sonrası acilen siyasi partiler, STK ’lar, odalar ve bölge basını el ele verip harekete geçmemiz lazım. 1989 yılında bu fırsatı bir kez kaçırdık.

Bir daha kaçırmamamız lazım. Kdz. Ereğli’nin ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi il olmasına bağlıdır. Ereğli’nin 2 milletvekili var.  AK Parti Milletvekilimiz Saffet Bozkurt, bizleri bir araya toplasın ve tartışarak yol haritamızı belirleyelim. Ona göre hareket edelim. Burada bulunan bulunmayanlara anlatsınlar. Kdz. Ereğli il olacak. Gençliğimden beri en büyük arzum budur. Eğer Ereğli’nin il olduğunu göremezsem, öbür dünyaya gözlerim açık gider”, ifadelerini kullandı.


gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın